כסא ארגונומי מומלץ

הנושא של "ארגונומיה" נהיה עניין שנכנס לאטו לתודעת הציבור הרחב אך הרבה אנשים עדיין מתקשים להחליט בנוגע לכלי הישיבה שממנו מתחיל כל הקונספט של ישיבה נכונה – כסא ארגונומי מומלץ.

אם לא שמעתם עלינו קודם אז כדאי מאוד שתכירו – אנחנו חברת "Simon | Ergonomic Workspaces" ואנחנו אחראים , בין היתר, על ייבוא של כיסאות משרד ארגונומיים.

מבחינתנו כסא ארגונומי מומלץ חייב להכיל חלק , אם לא את כל המכלול, של המאפיינים שאציין מטה:

 שליטה במנגנונים השונים

 האוכלוסייה שלנו מגוונת ואינה אחידה בשום אופן במידות של בין אדם לאדם, בשל הסיבה הזאת בדיוק קיימים בכיסאות ארגונומיים נכונים מגוון של מנגנוני שליטה שמאפשרים להתאים את כלי הישיבה עבור האדם היושב בהתחשב במידות הפיזיולוגיות שלו.

  • שליטה במנגנון עלייה וירידה של המושב – עבור התאמה לגובה של האדם היושב. מצב אידאלי נוצר ברגע ששתי הרגליים של האדם מונחות על הרצפה ונוצרת זווית של 90 מעלות בין השוק לירך.
  • שליטה בגובה משענת הגב – כאמור מידות גובה שונות של האדם היושב משפיעות על אורך הגב ובהתאם לקימורים והקעורים השונים יש להתאים את גובה משענת הגב.
  • שליטה בעומק המושב – נתון שמשפיע בעיקר על הרובד הגבוה של האוכלוסייה. מצב אידאלי הוא רווח של אגרוף מהמושב ועד השוק.
  • שחרור / נעילה של מנגנון הנדנוד עבור משענת הגב – מצב טבעי של הגוף שלנו הוא להיות תמיד בתנועה לכן האפשרות של שחרור הנעילה של משענת הגב לטובת נדנוד הגוף בזמני הפסקות – הנו עניין חיובי בהחלט.
  • תומכות ידיים מתכווננות – על מנת שהידיים שלנו יקבלו את התמיכה שלהם הם זקוקים בתלוי העבודה שאנחנו עושים – עלינו לדאוג שתומכות הידיים יתכווננו בהתאם לסוג העבודה ובהתאם למידות שלנו.

* מנגנון אופציונלי שלא קיים בכל הכיסאות הנו – כיוונון התומך הלאמברי בהתאם לגובה המשתמש.

עיצוב הכסא

בין אם אנחנו מחפשים כסא ארגונמי למחשב או כסא למטרות עבודה אחרות עלינו להתחשב, בין היתר, גם בעיצוב של הכסא אשר לא נופל בחשיבותו משאר המאפיינים של הכיסא.

אנחנו נוטים להתבלבל ולחשוב שכיסא נכון צריך לתת נופך פרקטי ועלינו להשתמש בו ללא התחשבות באסתטיקה או באווירה שהוא משרה על הסביבה שלו.

ובכן, עם כל הכבוד, כסא ארגונומי למחשב עשוי להיות גם עם חן מסוים מעבר למטרת העבודה שלו.

עיצוב הכסא  הוא חלק בלתי נפרד מתכלית הכסא ובעת העבודה של תכנון הכסא יושבים צוות של מעצבים אשר מתייחסים בין היתר גם לפן האסתטי של הכסא וזה בעצם מה שמאפשר את הפרקטיקה של כלי הישיבה.

מקווים שתשקלו את מה שכתוב לעיל ברכישה הבאה שלכם.

מוזמנים להתרשם מקטלוג המוצרים שלנו באתר האינטרנט שלנו:

www.Simon.org.il

ולבקר אותנו בכתובת:

שתולים 70, תל אביב | 03-5370150

ישיבה נעימה