משרדים מעוצבים

עקרונות בסיס למשרדים מעוצבים

בתקופה הנוכחית ניתן לראות יותר ויותר משרדים מעוצבים בישראל השמים דגש על יצירת סביבות עבודה מתקדמות, נכונות ויעילות, כפי שמספקת חברתErgonomic workspaces  Simon – המתמחה בתכנון וייצור סביבות עבודה ארגונומיות ומעוצבות למגזרים שונים במשק. על מנת להתחיל להבין כיצד לעצב נכון את המשרד שלכם, מובאים לפניכם מספר עקרונות בסיסיים שכדאי לפעול על פיהם.

יצירת סביבת עבודה ארגונומית

העיקרון שצריך להוביל אתכם בתכנון משרד מעוצב הוא ליצור קודם כל סביבת עבודה ארגונומית. כלומר, סביבה המוכתבת מצרכי המשרד ומשפיעה על התנהלות העובדים, חיוניותם ובריאותם, אשר נוצרת על ידי שלושה גורמים מרכזיים:

  • איכות חיים – שיפור איכות חיי העובד מגובה בסביבה המעודדת הפחתת לחצים, למשל על ידי יצירת פינות הירגעות עם כורסאות וספות נוחות.
  • ההשקעה בעובדי החברה ניכרת גם ביצירת סביבת עבודה מושקעת בכל פרטיה, החל מעמדות עבודה, דרך שולחנות וכסאות ארגונומיים, ועד לכמה שיותר תאורת יום לצד תאורה מלאכותית ממוקדת.
  • התאמה אישית – למשל על ידי בחירה בכיסאות ארגונומיים מתכוונים המאפשרים התאמה אופטימאלית לצרכי עבודה ומידות הגוף של כל עובד.

מרחב אישי וציבורי

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בעת תכנון חלל משרדי הינו היחס שבין מרחבים אישיים לבין מתחמים ציבוריים. החלל האישי מעניק לעבוד תחושת פרטיות ויכולת להתמקד ולהתרכז בעבודתו בשקט וללא הפרעות. מנגד, המתחם הציבורי הוא מקום מפגש חברתי להחלפת דעות ורעיונות, קיום ישיבות, קבלת קהל וקבלת החלטות. לכן, בכל משרד יש חשיבות לקיומם של שני המתחמים האלו ולתכנונם בהתאם לאופיו ותחום פעילותו של העסק.

סגנון עיצוב המשרד

סגנון של משרד מורכב בעיקרו מקו העיצוב של פריטי ריהוט, סוג חומרי הגלם וצבעים דומיננטיים, ונקבע לפי תדמית ואופי העסק ומאפייני עובדיו. כך למשל, משרד של בעלי מקצוע חופשיים כמו עורכי דין נדרש בחזות מכובדת ואלגנטית, בעוד שמשרד הייטק או משרד פרסום יש לעצב עם קווים מודרניים, חדשניים וצעירים.

פתרונות עיצוב משרדים

לקבלת פתרונות עיצוב משרדים בהתאמה אישית לצורכי העסק, ולקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, הגיעו לאולם התצוגה שלנו בתל אביב או צרו קשר עם חברת סימון בטלפון 03-5370150.